Menu


  • O szkole
  • Historia szkoły
  • 50-lecie istnienia ZSEH
  • Uroczystość nadania imienia
  • Budowa i modernizacja szkoły
  • Oferta Edukcyjna
  • Grono Pedagogiczne
  • Pedagog Szkolny
  • Program wychowawczo-profilaktyczny
  • Regulamin oceniania i promowania

    Organizacje


  • Kółko ekologiczne
  • Szkolny Klub Turystyczny
  • Szkolny Klub Europejski "Ekonom"
  • Wolontariat "Klub 8"
  •  

    WOLONTARIAT
    Klub Ośmiu

    Opiekun
    mgr Ewa Krzemień

    A k t u a l n o ś c i


    Wolontariusze z Ekonomika pomagają

    Alicja Osińska

    Wolontariusze „Klubu Ośmiu” działającego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych 25 i 26 października pojechali do Mielżyna, do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w ramach pozyskanego od Starostwa Powiatowego grantu oświatowego „Interakcje życzliwości słów i działań”. Wolontariusze zawieźli zebrane przez siebie niezbędne środki higieniczne i środki czystości.

    Po przybyciu do ośrodka wolontariusze (Weronika Włodarczyk, Weronika Janicka, Alicja Osińska, Marietta Gwizdek, Sandra Brzezińska, Marcin Klimowicz, Kamil Wilk) zostali przywitani przez siostrę Dominikankę i podzieleni w pary. Udali się do podopiecznych. Pomagali zarówno przy sprzątaniu, jak i opiece nad nimi. Chłopcy pomagali wykonać świeczniki na Dzień Pracownika Socjalnego. Siostra podziękowała wszystkim wolontariuszom, którzy dodatkowo otrzymali czekoladki.

    Dzięki Parafii NMP Królowej Polski i wszystkich ludzi dobrego serca, którzy zechcieliby się podzielić z potrzebującymi zebraliśmy: środki chemiczne, środki higieniczne, kosmetyki, pościele, ręczniki.Wszystko zbieraliśmy do kartonów wystawionych w kościele i w naszej szkole.

    Serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie i dar serca. Bardzo dziękujemy za wszelkie dary.
    wolontariusze "Klubu Ośmiu"

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    fot. Weronika Włodarczyk


    Spotkanie integracyjne „Wesoło i filmowo z popcornem”

    Ewa Krzemień

    W czwartek 25 lutego wolontariusze „Klubu Ośmiu” wraz ze swoimi podopiecznymi zorganizowali w murach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie spotkanie integracyjne „Wesoło i filmowo z popcornem”. Spotkanie rozpoczęli od konkursu z przysłowiami. Podczas rozszyfrowywania polskich przysłów było radośnie i wesoło. Biorący udział w konkursie zawzięcie ze sobą rywalizowali. Ci, którzy zebrali jak najwięcej serduszek, zdobyli atrakcyjne nagrody. Później było wspólne oglądnie filmu i zajadanie się popcornem i słodyczami. A na zakończenie spotkania wspólna gra.
    Spotkanie pod opieką Pani dyrektor Ewy Krzemień przygotowali – Alicja Osińska, Weronika Janicka, Dominika Zbieranek, Marietta Gwizdek, Weronika Włodarczyk, Sandra Balcerzak, Dominika Jurek, Artur Bereźnicki i Robert Butny. Na spotkanie przyszła także była wolontariuszka – Eliza Rąbkowska.

    Nagrody oraz smakołyki ufundowali nam Państwo Alina i Tomasz Krasoniowie, którzy od wielu lat wspierają naszą działalność. Pięknie dziękujemy za finansowe wsparcie i życzymy samych zdrowych i dobrych chwil w życiu.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    fot. Weronika Włodarczyk


    Bal karnawałowy

    Natalia Lewandowska Weronika Włodarczyk

    W piątek 16.01.2016 r. wraz z naszymi podopiecznymi z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Promyk” mieliśmy okazję uczestniczyć w balu karnawałowym. Zaplanowanie zabaw i gier nie należało do nas - kierownictwo „Promyka” zaprosiło panią Bogumiłę Czaję która miała zadbać o to, aby wszyscy dobrze się bawili. Trzeba przyznać - wywiązała się z tego znakomicie. Oprócz tańców uczestnicy mogli brać udział w zabawnych grach ruchowych. Wspaniała atmosfera pomogła wolontariuszom „naładować akumulatory” na nadchodzące ferie zimowe.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć


    Wspomnień czar

    5 grudnia 2015 roku w murach Zespołu Szkól Ekonomiczno-Handlowych w Żninie odbyło się spotkanie integracyjne „Bądźmy razem” pod hasłem „Wspomnień czar”. Było ono wyjątkowe, gdyż uwieczniło dziesięć lat wszystkich comiesięcznych spotkań.
    Rozpoczęło się Mszą św. w kościele NMP Królowej Polski odprawioną przez inicjatora spotkań księdza proboszcza Pawła Lewandowskiego.

    W spotkaniu uczestniczyli zarówno byli wolontariusze, jak i obecni, podopieczni, dobroczyńcy, rodzice wolontariuszy, przyjaciele i opiekunowie.
    Potem były wspomnienia i prezentacja zdjęć ze wszystkich wyjazdów, spotkań, pikników i wspólnego bycia razem. Nie zabrakło także tortu ufundowanego przez Panią Justynę Marciniak. A przy wspólnie zastawionym stole nie tylko rozmawiano o tym co było, ale także snuto plany na przyszłe spotkania.

    Spotkanie zorganizowali obecni wolontariusze – Alicja Osińska, Dominika Zbieranek, Natalia Bąkowska, Dominika Glapa, Weronika Gwizdek, Natalia Lewandowska, Ola Jeziorska, Weronika Włodarczyk, Karolina Rosiak, Kamila Lisiecka, Julia Przybylska, Dominik Jabłoński, Artur Bereźnicki.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć


    Przemówienie, które wygłosiły przewodniczące Klubu Ośmiu – Dominika Zbieranek i Alicja Osińska

    „Jedno serce, jeden duch, jedno dążenie”

    „Nie możemy przecież szukać wyłącznie radości, szczęścia dla siebie we własnych czterech ścianach. Tylko powinniśmy budować świat, w którym będziemy się nie tylko tolerować, ale po prostu lubić z sobą rozmawiać, przebywać, bawić, śpiewać, radować się sobą wzajemnie. Świat, w którym się znajdzie miejsce na uśmiech, miłość, serce, troszkę nieba na ziemi.”

    17 grudnia 2005 roku odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne „Bądźmy razem”. Pomysłodawcą był ksiądz Paweł Lewandowski, który dzisiaj jest razem z nami. Przybył, mimo licznych obowiązków związanych z „proboszczowaniem” w Mogilnie. I za to ogromne Księdzu Proboszczowi „Bóg zapłać”. Bo, jak powiedział Myers „ Przyjaciele, koledzy, ci kochający nas są tymi, którzy cenią nas najwyżej. Najbliżsi są ci, którzy najlepiej rozumieją nasze spojrzenie na życie, którzy podzielają nasze odczucia, którzy jednoczą się z nami w szczęściu i nieszczęściu, którym udaje się pokonać przekleństwo naszej samotności.”

    Dziesięć lat temu inicjatywa księdza spotkała się z wielkim aplauzem wolontariuszy klubu Ośmiu. Pomoc w organizacji zadeklarowali także członkowie działającego ówcześnie Szkolnego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz harcerze pod opieką pani Justyny Marciniak. W spotkaniu wzięli udział podopieczni WTZ „Promyk”, Środowiskowego Domu Samopomocy, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz podopieczni Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Z zaproszenia skorzystało ponad 70 osób. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. Później wszyscy się spotkali przy wspólnym stole, dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i radowali się swoją wzajemną obecnością. Były także zabawy i gry integracyjne. Panująca atmosfera pełna wzajemnej serdeczności i życzliwości sprzyjała nawiązaniu ściślejszych kontaktów.

    To pierwsze spotkanie zorganizowali – Agnieszka Wicińska, Noemi Baczyńska, Joanna Judek, Marta Karczyńska, Natalia Rachubińska, Danuta Bajdziak, Magdalena Buzalska, Karolina Wolnik, Monika Jekel, Marcin Bubacz, Grzegorz Młynarczyk, Karol Dolaciński, Kasia Kiek, Kasia Mikołajczak, Malwina Lewicka, Kasia Klemens (wolontariusze), Ewelina Stachowiak, Renata Jurek, Jacek Wysocki (członkowie KSM), Patrycja Wagner, Kasia Tubisz, Julita Brzykca, Ewelina Kantorska, Tomasz Starczewski (harcerze). Opiekunowie – ks. Paweł Lewandowski, mgr Justyna Marciniak, mgr Ewa Krzemień. Od tamtego dnia spotkania integracyjne odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu.

    Jako przedstawicielki klubu chciałyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim przybyłym za ich obecność – naszym podopiecznym, zwłaszcza tym, którzy są z nami na każdym prawie spotkaniu od wielu lat-Karolowi i jego mamie oraz siostrze, Dawidowi, Patrykowi ,Kasi, Agnieszce, Adamowi ,Dawidowi, Jakubowi, Bartkowi, Arturowi, Kubie, Mikołajowi, Piotrusiowi, Dorotce, Kindze, Wojtkowi, Tomkowi, Ani. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj są tutaj z nami - rodzicom, wolontariuszom, sponsorom, szczególnie – Państwu Jadwidze i Julianowi, Państwu Alinie i Tomaszowi, Państwu Mirosławie i Grzegorzowi, Państwu Urszuli i Ryszardowi, Państwu Hannie i Henrykowi, Państwu Jadwidze i Markowi, Rodzicom Kasi i Dominiki, którzy wspierają nasze poczynania od wielu lat. Dziękujemy środkom lokalnego przekazu żnińskiemu radiu, „Pałukom”, pani Marii, „Pomorskiej”, żnińskim władzom, że promują naszą działalność. Dziękujemy harcerzom, którzy pod czujnym okiem pani Małgorzaty uatrakcyjniali nasze spotkania. Panu Piotrowi oraz naszemu Krzysiowi za wspaniałe akordy muzyczne. Za opiekę kapłańską – księdzu Tomkowi i księdzu Krzysztofowi. Po prostu wszystkim, którzy z nami byli, nas gościli, nas wspomagali. Można tu także wymienić – państwa Siadaków, państwa Dolskich, pana Błażeja Gaczkowskiego, pana Marka Malaka i wielu innych dobrych ludzi. Nie sposób wszystkich tutaj wymienić, ale są na zdjęciach, filmach i w szkolnej kronice. I na zawsze pozostaną w naszej pamięci i w naszych sercach.

    Pani Izo, pięknie się Pani kłaniamy, że jest Pani z nami. Pani muzyka to kojące nuty dla każdej duszy. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Życzymy czaru wspomnień w murach naszej szkoły i bycia razem, tak jak brzmi hasło naszych spotkań „Bądźmy razem”. Zapraszamy na spotkanie po latach, by wspólnie cieszyć się wspomnieniami i sobą. Podczas spotkań zawarto wiele przyjaźni, a jak mówi Cyceron:
    „Przyjaźń służy jednocześnie wielu różnym celom. W którąkolwiek stronę się obrócisz, ona zawsze jest przy Tobie. Żadna bariera nie może jej odgrodzić. Nigdy nie pojawia się w nieodpowiednim momencie; nigdy nie staje na przeszkodzie. Zawsze potrzebujemy przyjaźni, tak jak potrzebujemy przysłowiowych podstawowych składników życia – ognia i wody.”

    Dziękujemy i zapraszamy do szkoły.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    10-lecie spotkań integracyjnych

    W grudniu 2005 roku z inicjatywy księdza Pawła Lewandowskiego, ówczesnego wikariusza Parafii NMP Królowej Polski wolontariusze „Klubu Ośmiu” rozpoczęli organizowanie comiesięcznych spotkań integracyjnych „Bądźmy razem”. W tym roku mija 10 lat wspólnych zabaw, gier, wycieczek i bycia razem. Z tej okazji postanowiliśmy 5 grudnia 2015 roku, w sobotę, uczcić naszą okrągłą rocznicę i spotkać się ze wszystkimi, którzy uczestniczyli w spotkaniach w ciągu 10 lat.

    Zapraszamy wszystkich – naszych podopiecznych, ich rodziców, przyjaciół, wolontariuszy na wspólne bycie w tym dniu z sobą. Spotkanie rozpoczniemy 5 grudnia, w sobotę, Mszą św. W kościele NMP Królowej Polski o godz. 10.00. Mszę odprawi ksiądz Paweł, wieloletni Ojciec duchowy wolontariuszy „Klubu Ośmiu”. Później zapraszamy w mury Ekonomika na wspomnienia i do biesiadnego stołu. Wszystkich serdecznie prosimy o zagospodarowanie stołu – przynosimy, co kto może na wspólny stół – owoce, cukierki, ciasta, ciasteczka i inne smakołyki.

    kliknij aby powiększyć

    Prelekcja wolontariuszek w gimnazjum

    W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 21 października 2015 roku wolontariuszki Klubu 8 zaprezentowały w Publicznym Gimnazjum nr 1, 12 letnią działalność na temat "Wolontariat- czy to się opłaca?". Prelekcję przygotowały i wygłosiły dla klasy 3d - pod opieką pani Ewy Krzemień - wolontariuszki "Klubu Ośmiu" - Alicja Osińska, Dominika Zbieranek, Marietta Gwizdek. Opowiedziały o zadaniach i przedsięwzięciach podejmowanych przez wolontariuszy klubu oraz o cechach charakteru, które kształci się będąc wolontariuszem, a są później przydatne w dorosłym życiu, jak kreatywność, empatia, dyskrecja, obowiązkowość, systematyczność, otwartość, uporządkowanie, pomysłowość, umiejętność dobrego gospodarowania czasem.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    fot. Weronika Włodarczyk

    I już po spotkaniu integracyjnym „Bądźmy znowu razem”

    Autor: Natalia Lewandowska

    Październikowe spotkanie integracyjne „Bądźmy znowu razem” związane z jesiennymi grami planszowymi odbyło się w piątek, 23 października 2015 roku w murach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie. Zatytułowaliśmy je „Jesienne gry planszowe”. Wspólnie przygotowaliśmy duży stół do gier. Podzieliliśmy się z naszymi gośćmi na zespoły i znakomicie się bawiliśmy. Oczywiście w przerwie pomiędzy grami smakowaliśmy placki upieczone przez wolontariuszki „Klubu Ośmiu” oraz ciastka podarowane nam na imprezę przez państwa Mirosławę i Grzegorza Goców. Słodycze były przepyszne. A każdyz grających otrzymał drobny upominek.
    Spotkanie przygotowali wolontariusze Ekonomika – Dominika Zbieranek, Marietta Gwizdek, Weronika Gwizdek, Alicja Osińska, Natalia Lewandowska, Izabela Kapuśniak, Weronika Włodarczyk, Karolina Rosiak, Julia Przybylska, Robert Butny, Dominik Jabłoński, Artur Bereźnicki pod opieką Pani Ewy Krzemień i Pani Justyny Marciniak.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    fot. Weronika Włodarczyk

    Wolontariuszki Klubu Ośmiu w Mielżynie

    Z 16/17.10.2015r udałyśmy się do Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie, którym opiekują się siostry Dominikanki. Wyjazd był możliwy dzięki uzyskanemu grantowi pozyskanemu od żnińskiego Starostwa.
    Dom w Mielżynie, to dom, w którym przebywają osoby niepełnosprawne intelektualnie. Pomagałyśmy tam przy codziennych czynnościach, karmieniu, ubraniu się, bawiłyśmy się, czytałyśmy książki, rysowałyśmy, starałyśmy się na każdym kroku nieść pomoc. Byłyśmy również na różańcu w kaplicy, która znajduje się tuż obok. Jeśli jest możliwość kontaktu to dużo rozmawiałyśmy. Te osoby to takie aniołki, które mają w sobie dużo miłości i życzliwości.
    Za każdym razem ciężko Nam stamtąd odjechać, ale powracamy, by nieść pomoc wszędzie, gdzie tylko możemy. To, że jesteśmy obok, to dla tych osób jest czymś co sprawia, że na ich twarzy pojawia się uśmiech, a każdy nasz gest ma ogromną wartość.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    fot. Weronika Włodarczyk

    Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    Wolontariusze dzieciom

    Kolejny, już XIV Ogólnopolski Zjazd Rodzin i Dzieci Stowarzyszenia CdLS - Polska, odbył się 1 i 2 maja w restauracji Martina w Żninie. Organizatorkami były – Pani Alina Wnuk i Marianna Wnuk, żona i córka nieżyjącego już Prezesa fundacji pana Wiesława Wnuka, które kontynuują jego dzieło. Wolontariuszki "Klubu Ośmiu" działającego przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Żninie po raz kolejny zajmowały się dziećmi z syndromem Cornelii de Lange.

    To dzieci z grupą zespołów

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    Kwietniowe spotkanie intergracyjne

    Kolejne comiesięczne spotkanie integracyjne „Bądźmy razem” pod hasłem „Wesoło i filmowo z popcornem” odbyło się 23 kwietnia 2015 roku w murach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie.
    Na początku spotkania wszystkich serdecznie przywitała przewodnicząca „Klubu Ośmiu” Angela Łykowska. Spotkanie rozpoczęli harcerze na czele z Panią Małgorzata Janicką. Opowiedzieli o swej grunwaldzkiej przygodzie, pokazali zdobyte emblematy i nauczyli wszystkich świetnego tańca.
    Później wszyscy zgromadzeni obejrzeli film „Skok przez płot”, który rozbawił do łez. Było dużo radosnego śmiechu i wesołych okrzyków. Podczas filmowego seansu zaproszeni goście, wolontariusze oraz harcerze zajadali się gorącym popcornem i popijali napojami ufundowanymi przez sklep „Marek”.

    Spotkanie pod opieką Pani Ewy Krzemień oraz Księdza Krzysztofa Kawalerskiego przygotowały wolontariuszki klubu – Angela Łykowska, Eliza Rąbkowska, Alicja Osińska, Dominika Glapa, Weronika Janicka, Natalia Bąkowska, Karolina Rosiek, Natalia Lewandowska, Ola Jeziorska, Weronika Włodarczyk.

    kliknij aby powiększyć

    Wolontariuszki w Mielżynie

    16 i 17 kwietnia wolontariuszki „Klubu Ośmiu” działającego przy Zespole Szkół Ekonomiczno- Handlowych w Żninie po raz kolejny w ramach uzyskanego grantu oświatowego „Bądź trenerem samego siebie – kształcenie więzi międzyludzkiej” pojechały do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w Mielżynie. Tym razem wyjazd odbywał się pod hasłem „Otwarte uszy, które wśród zgiełku i hałasu usłyszą śmiech dziecka” – pomagamy”.
    Zawiozłyśmy naszym podopiecznym zebrane niezbędne środki czystości i środki higieniczne , których ciągle tam brakuje. Zebrałyśmy je dzięki słuchaczom radia Żnin.
    Tym razem każda z wolontariuszek zajęła się swoim podopiecznym indywidualnie, według jego potrzeb.
    Wolontariuszki "III" chodziły z podopiecznymi na spacer, pomagały się im ubierać i organizowały dla nich różne gry i zabawy. "IV" to opowiadania dziewczyn o swoich rodzinach, pokazywanie albumów fotograficznych z różnych wycieczek, spotkań a także wydarzeń, jakie odbywają się w Domu Pomocy Społecznej w MIelżynie, czyli w ich drugim domu, gdzie się wychowują i mogą liczyć na pomoc w trudnych chwilach. "Ib" to głównie osoby które nie potrafią same jeść. Pokarm podawany jest im przez tzw. sondy. "V" to osoby, które w ciągu tygodnia uczęszczają do szkoły, gdzie realizują swój własny program nauczania.

    Każda z wolontariuszek musiała spojrzeć na swojego podopiecznego w inny sposób. W Mielżynie zawsze jest inaczej. Za każdym razem, gdy tam jesteśmy, dzieje się coś innego. Nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać, kiedy tam jedziemy. Chyba właśnie to jest najciekawsze w tych wyjazdach :-)

    kliknij aby powiększyć

    Spotkanie Integracyjne „BĄDŹMY RAZEM”

    W piątek, 27 marca 2015 roku w murach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie odbyła się uroczystość pod hasłem „Spotkanie z Wielkanocą”. Tak jak na zamieszczonych zdjęciach widać wolontariusze wraz z gośćmi utworzyli ogromny warsztat pracy. Dzięki zgromadzonym różnym materiałom wspólnie stworzyli niepowtarzalne i unikalne ozdoby świąteczne, które ozdobiły wnętrze budynku szkolnego.

    Spotkanie zorganizowali pod opieką pani Ewy Krzemień wolontariusze – Angela Łykowska, Angelika Krakowiak, Izabela Wiśniewska, Agata Tulińska, Natalia Bąkowska, Natalia Lewandowska, Weronika Włodarczyk, Ola Jeziorska, Marietta Gwizdek, Dominika Zbieranek. A małe co nieco Kubusia Puchatka, czyli wzmacniające siły twórcze „artystów” pożywienie zafundowała firma „Agro- Goc” z Sarbinowa.
    Spotkanie dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    „BĄDŹMY RAZEM – wspomnień czar”

    12 lutego 2015 roku w murach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie odbyło się spotkanie integracyjne „Bądźmy razem – wspomnień czar”. Spotkanie otworzyła opiekunka klubu pani Ewa Krzemień. Powitała w imieniu wolontariuszy przybyłych gości i zaprosiła do wspólnego tańca przy skocznych muzycznych akordach, przygotowanych przez księdza Krzysztofa Kawalerskiego. Po walentynkowej zabawie nadszedł czas, by powspominać odbywające się w Ekonomiku od 2005 roku comiesięczne spotkania. Przy smacznym pączku wszyscy mogli obejrzeć prezentację zdjęć od grudnia 2005 roku do 2015. Były okrzyki zdziwienia, że na tych fotkach jesteśmy piękni, młodzi i szczupli. Po wspomnieniach nastąpił konkurs o srebrną patelnię. Uczestnicy spotkania wykonywali z różnych materiałów ogromne serca. Potem jeszcze kilka tanecznych pląsów i pożegnanie.

    Nad całością czuwała pani Ewa Krzemień i pani Justyna Marciniak.
    Wolontariuszki – Eliza Rąbkowska, Angela Łykowska, Iza Wiśniewska, Angelika Krakowiak, Natalia Lewandowska, Weronika Włodarczyk, Alicja Osińska, Dominika Glapa, Natalia Bąkowska, Dominika Zbieranek, Ola Jeziorska, Marietta Gwizdek, Karolina Rosiak.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    V Gala Żnińskiego Wolontariatu Szkolnego

    3 grudnia w Żnińskim Domu Kultury odbyła się Gala Wolontariatu, podczas której nagrodzeni zostali najlepsi wolontariusze. Do nagród nominowanych było 16 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Żninie. Ekonomik reprezentowała Angela Łykowska z kl. III o, która otrzymała srebrną nagrodę oraz Eliza Rąbkowska z IV a i Angelika Krakowiak z III o, które otrzymały wyróżnienie.

    Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie „Kalejdoskop Żnin” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żninie.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    fot. Izabella

    Andrzejkowe spotkanie integracyjne

    W piątek, 29 listopada 2013 roku w murach Ekonomika wolontariusze "Klubu Ośmiu" zorganizowali andrzejkowe spotkanie integracyjne dla sprawnych i sprawnych inaczej. Rozpoczęło się tradycyjnie Mszą św. odprawioną przez księdza Krzysztofa Kawalerskiego, wikariusza Parafii NMP Królowej Polski. Później były tańce, zabawy, gry i wróżby. Uczestnicy lali wosk, przebijali papierowe serca, ustawiali buty. Po męczącej zabawie można było odpocząć przy ciepłej filiżance herbaty i ciastach upieczonych przez wolontariuszy.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    Nad częścią wróżebną imprezy czuwała Pani Małgorzata Janicka, nad kulinarną Pani Justyna Marciniak i nad taneczną Pani Ewa Krzemień.

    kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

    Andrzejki zorganizowali - Beata Nadolna, Angelika Haręcka, Eliza Rąbkowska, Angela Łykowska, Ola Szarzyńska, Weronika Banasik, Iza Wiśniewska, Angelika Krakowiak, Ada Grzechowiak, Edyta Gramza, Monika Strzemkowska. Odwiedzili nas starzy wolontariusze - Anna Wojciechowska, Joanna Mikos i Tomek Starczewski.