5 grudnia 2015 roku w murach Zespołu Szkól Ekonomiczno-Handlowych w Żninie odbyło się spotkanie integracyjne „Bądźmy razem” pod hasłem „Wspomnień czar”. Było ono wyjątkowe, gdyż uwieczniło dziesięć lat wszystkich comiesięcznych spotkań.
Rozpoczęło się Mszą św. w kościele NMP Królowej Polski odprawioną przez inicjatora spotkań księdza proboszcza Pawła Lewandowskiego.
W spotkaniu uczestniczyli zarówno byli wolontariusze, jak i obecni, podopieczni, dobroczyńcy, rodzice wolontariuszy, przyjaciele i opiekunowie.
Potem były wspomnienia i prezentacja zdjęć ze wszystkich wyjazdów, spotkań, pikników i wspólnego bycia razem. Nie zabrakło także tortu ufundowanego przez Panią Justynę Marciniak. A przy wspólnie zastawionym stole nie tylko rozmawiano o tym co było, ale także snuto plany na przyszłe spotkania.
Spotkanie zorganizowali obecni wolontariusze – Alicja Osińska, Dominika Zbieranek, Natalia Bąkowska, Dominika Glapa, Weronika Gwizdek, Natalia Lewandowska, Ola Jeziorska, Weronika Włodarczyk, Karolina Rosiak, Kamila Lisiecka, Julia Przybylska, Dominik Jabłoński, Artur Bereźnicki.
Przemówienie, które wygłosiły przewodniczące Klubu Ośmiu – Dominika Zbieranek i Alicja Osińska
„Jedno serce, jeden duch, jedno dążenie”
„Nie możemy przecież szukać wyłącznie radości, szczęścia dla siebie we własnych czterech ścianach. Tylko powinniśmy budować świat, w którym będziemy się nie tylko tolerować, ale po prostu lubić z sobą rozmawiać, przebywać, bawić, śpiewać, radować się sobą wzajemnie. Świat, w którym się znajdzie miejsce na uśmiech, miłość, serce, troszkę nieba na ziemi.”
17 grudnia 2005 roku odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne „Bądźmy razem”. Pomysłodawcą był ksiądz Paweł Lewandowski, który dzisiaj jest razem z nami. Przybył, mimo licznych obowiązków związanych z „proboszczowaniem” w Mogilnie. I za to ogromne Księdzu Proboszczowi „Bóg zapłać”. Bo, jak powiedział Myers „ Przyjaciele, koledzy, ci kochający nas są tymi, którzy cenią nas najwyżej. Najbliżsi są ci, którzy najlepiej rozumieją nasze spojrzenie na życie, którzy podzielają nasze odczucia, którzy jednoczą się z nami w szczęściu i nieszczęściu, którym udaje się pokonać przekleństwo naszej samotności.”
Dziesięć lat temu inicjatywa księdza spotkała się z wielkim aplauzem wolontariuszy klubu Ośmiu. Pomoc w organizacji zadeklarowali także członkowie działającego ówcześnie Szkolnego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz harcerze pod opieką pani Justyny Marciniak. W spotkaniu wzięli udział podopieczni WTZ „Promyk”, Środowiskowego Domu Samopomocy, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz podopieczni Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Z zaproszenia skorzystało ponad 70 osób. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. Później wszyscy się spotkali przy wspólnym stole, dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i radowali się swoją wzajemną obecnością. Były także zabawy i gry integracyjne. Panująca atmosfera pełna wzajemnej serdeczności i życzliwości sprzyjała nawiązaniu ściślejszych kontaktów.
To pierwsze spotkanie zorganizowali – Agnieszka Wicińska, Noemi Baczyńska, Joanna Judek, Marta Karczyńska, Natalia Rachubińska, Danuta Bajdziak, Magdalena Buzalska, Karolina Wolnik, Monika Jekel, Marcin Bubacz, Grzegorz Młynarczyk, Karol Dolaciński, Kasia Kiek, Kasia Mikołajczak, Malwina Lewicka, Kasia Klemens (wolontariusze), Ewelina Stachowiak, Renata Jurek, Jacek Wysocki (członkowie KSM), Patrycja Wagner, Kasia Tubisz, Julita Brzykca, Ewelina Kantorska, Tomasz Starczewski (harcerze). Opiekunowie – ks. Paweł Lewandowski, mgr Justyna Marciniak, mgr Ewa Krzemień. Od tamtego dnia spotkania integracyjne odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu.
Jako przedstawicielki klubu chciałyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim przybyłym za ich obecność – naszym podopiecznym, zwłaszcza tym, którzy są z nami na każdym prawie spotkaniu od wielu lat-Karolowi i jego mamie oraz siostrze, Dawidowi, Patrykowi ,Kasi, Agnieszce, Adamowi ,Dawidowi, Jakubowi, Bartkowi, Arturowi, Kubie, Mikołajowi, Piotrusiowi, Dorotce, Kindze, Wojtkowi, Tomkowi, Ani. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj są tutaj z nami - rodzicom, wolontariuszom, sponsorom, szczególnie – Państwu Jadwidze i Julianowi, Państwu Alinie i Tomaszowi, Państwu Mirosławie i Grzegorzowi, Państwu Urszuli i Ryszardowi, Państwu Hannie i Henrykowi, Państwu Jadwidze i Markowi, Rodzicom Kasi i Dominiki, którzy wspierają nasze poczynania od wielu lat. Dziękujemy środkom lokalnego przekazu żnińskiemu radiu, „Pałukom”, pani Marii, „Pomorskiej”, żnińskim władzom, że promują naszą działalność. Dziękujemy harcerzom, którzy pod czujnym okiem pani Małgorzaty uatrakcyjniali nasze spotkania. Panu Piotrowi oraz naszemu Krzysiowi za wspaniałe akordy muzyczne. Za opiekę kapłańską – księdzu Tomkowi i księdzu Krzysztofowi. Po prostu wszystkim, którzy z nami byli, nas gościli, nas wspomagali. Można tu także wymienić – państwa Siadaków, państwa Dolskich, pana Błażeja Gaczkowskiego, pana Marka Malaka i wielu innych dobrych ludzi. Nie sposób wszystkich tutaj wymienić, ale są na zdjęciach, filmach i w szkolnej kronice. I na zawsze pozostaną w naszej pamięci i w naszych sercach.
Pani Izo, pięknie się Pani kłaniamy, że jest Pani z nami. Pani muzyka to kojące nuty dla każdej duszy. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Życzymy czaru wspomnień w murach naszej szkoły i bycia razem, tak jak brzmi hasło naszych spotkań „Bądźmy razem”. Zapraszamy na spotkanie po latach, by wspólnie cieszyć się wspomnieniami i sobą. Podczas spotkań zawarto wiele przyjaźni, a jak mówi Cyceron:
„Przyjaźń służy jednocześnie wielu różnym celom. W którąkolwiek stronę się obrócisz, ona zawsze jest przy Tobie. Żadna bariera nie może jej odgrodzić. Nigdy nie pojawia się w nieodpowiednim momencie; nigdy nie staje na przeszkodzie. Zawsze potrzebujemy przyjaźni, tak jak potrzebujemy przysłowiowych podstawowych składników życia – ognia i wody.”
Dziękujemy i zapraszamy do szkoły.